ЕКСКЛУЗИВНО: Еве детали од снимките и броењето пари за рекет


2 копии

Вчерашните настани каде по наредба на јавниот обвинител за гонење на организиран криминал и корупција, одземен и е телефонот на обвинителката Катица Јанева, ...
| | веќе видена | слични

До рано утринава траел претресот во домот на Бојан Јовановски, односно во семејната куќа на неговите родители. Според иформации на „Фокус“, во домот на ...
| | веќе видена | слични

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, од синоќа е во притвор во затворот „Шутка“. Тој е осомничен дека изнудувал рекет од познат бизнисмен и за перење пари. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За осомничените Бојан Јовановски и Зоран Милевски во истрагата за рекет на Обвинителството за гонење организиран криминал и коупција кои синоќа беа примени во ...
| | веќе видена | слични

Се докажа дека се што зборував е вистина, вели за Фактор бизнисменот Зоран Азманов кој уште во февруари го обвини Бојан Јовановски за рекет. Подолу целата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Седницата на Советот на јавни обвинители на која треба да започне постапката за разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ќе биде закажана од ...
сите 1083 | | | веќе видена

По четиричасовен распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција од страна на шефицата Вилма Рускоска, специјалната обвинителка Катица Јанева ...
сите 128 | | | веќе видена

По вчерашната пресконференција на јавните обвинители Јовески и Рускоска на која беше објаснето дека во милионскиот скандал „Рекет“ Катица Јанева била приведена ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕКСКЛУЗИВНО: Еве детали од снимките и броењето пари за рекет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: