Вооружена престрелка вечерва во Скопје

2 копии

Расправија помеѓу три лица довела до меѓусебна оружена престрелка на улицата „Лазо Трповски“ во скопската населба Чаир, вечерва околу 19 часот. До инцидентот во кој нема повредени, дошло поради нерасчистени имотно-правни односи, според неофицијални информации. Полицијата е излезена на терен, каде што се работи на расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
6 копии

Педесет и едногодишниот скопјанец К.И. синоќа пред маркет на ул.„Лазо Трповски“ во Скопје пукал кон Б.Б. (23) и Р.Б. (20), откако претходно се расправале поради нерасчистени должничко-доверителски односи. МВР информира дека Б.Б. и Р.Б. успеале да побегнат и да останат неповредени, а К.И. го напуштил местото. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на К.И. и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на вечерните часови на вчерашниот ден пред маркет на скопската улица „Лазо Трповски“ настанала расправија меѓу три лица поради нерасчистени долгови.Како што информираат од МВР, во расправијата учествувале 23-годишниот Б.Б. и 20-годишниот Р.Б. од една страна и 51-годишниот К.И. од друга, инаку сите од Скопје.Во еден момент 51-годишникот извадил пиштол, при што Р.Б. се обидел да му го турне пиштолот од раката.Потоа, К.И. почнал да пука кон соперниците, но тие успеале да побегнат и да останат неповредени. После тоа и 51-годишникот го напуштил местото. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.Полицијата презема мерки за пронаоѓање на пукачот и за целосно расчистување на случајот.извор: Makfax
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за внатрешни работи ги соопшти сите детали во врска со вчерашната пресметка во Чаир. -Околу 19.10 часот пред маркет на ул. „Лазо Трповски“ во Скопје поради нерасчистени должничко-доверителски односи, настанала расправија помеѓу Б.Б. (23) и Р.Б. (20), двајцата од Скопје, од една страна и К.И. (51) од Скопје од друга страна. Во еден момент И.К. извадил пиштол, а Р.Б. се обидел да му го турне пиштолот од раката на К.И., информираат од МВР. Притоа, К.И. почнал да пука кон Б.Б. и Р.Б., но тие успеале да побегнат и да останат неповредени. После тоа и К.И. го напуштил местото. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на К.И. и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Полицијата го бара скопјанецот К.И.(51) осомничен дека вчера во скопската населба Чаир пукал кон двајца браќа, но за среќа не ги повредил. Според МВР, причина за вооружената престрелка биле нерасчистени долгови.„Вчера околу 19 часот, пред маркет на улицата Лазо Трповски, настанала расправија помеѓу Б.Б. (23) и Р.Б. (20), двајцата од Скопје од една страна и К.И. (51) од Скопје од друга страна. Во еден момент И.К. извадил пиштол, а Р.Б. се обидел да му го турне пиштолот од раката на К.И. Во тој момент вооружениот почнал да пука кон Б.Б. и Р.Б., но тие успеале да побегнат и да останат неповредени“, велат од МВР.По инцидентот напаѓачот избегал, а за случајот била известена полицијата. Увид извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на К.И. и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Полицијата трага по пиштолџијата кој вчера пукаше во двајца скопјани во населбата Чаир, информираше МВР. Станува збор за К.И.(51) од Скопје. Според полицијата, инцидентот се случил околу 19.10 часот пред маркет на улицата Лазо Трповски. Тогаш поради нерасчистени должничко-доверителски односи, настанала расправија помеѓу Б.Б. (23) и Р.Б. (20), двајцата од Скопје, од една страна и К.И. од друга страна. Во еден момент И.К. извадил пиштол, а Р.Б. се обидел да му го турне пиштолот. Притоа К.И. почнал да пука кон Б.Б. и Р.Б., но тие успеале да побегнат и да останат неповредени. После тоа и пиштолџијата избегал. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на К.И. и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Синоќа околу 19:10 часот пред маркет на ул. „Лазо Трповски“ во Скопје поради нерасчистени должничко-доверителски односи, настанала расправија помеѓу 23-годишниот Б.Б. и 20-годишниот Р.Б. , двајцата од Скопје, од една страна и 51-годишниот К.И. од Скопје од друга страна. Во еден момент И.К. извадил пиштол, а Р.Б. се обидел да му го турне пиштолот од раката на К.И.. Притоа, К.И. почнал да пука кон Б.Б. и Р.Б., но тие успеале да побегнат и да останат неповредени. После тоа и К.И. го напуштил местото. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на К.И. и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
4 копии

Околу 19:00 часот вечерва на улицата Лазо Трповски во Чаир по претходна расправија помеѓу три лица дошло до меѓусебна престрелка, но за среќа нема повредени. Инцидентот се случувал во близина на маркетот кој е лоциран на улицата. Според неофицијални информации причина за претстрелката биле меѓусебни нерасчистени имотно правни односи. Полицијата за Сител го потврди случајот и инфомира дека полициски епипи вршат увид на местото на настанот, но повеќе детали најавуваат за во текот на утрешниот ден. Иван Кузмановски
| | веќе видена | слични

Вечерва во Чаир околу 19 часот се случила престрелка помеѓу три лица, две од една, еден од друга страна. Според првичните информации на инцидентот на улицата Лазо Трповски му претходела расправија поради нерасчистени имотно-правни односи. Во моментов на лице место е полицијата која врши увид. Повеќе информации се очекуваат за утре.
| | веќе видена | слични

Вечерва пукање во Чаир во близина на Принц маркетот пренесува албанскиот портал Паценсуре. Порталот потврда на информациите добил од МВР каде работат на расчистување на случајот. Повредениот е пренесен со возило на Брза Помош. Фото 24Инфо
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 374 | | | веќе видена

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 128 | | | веќе видена

Изјавата на премиерот Зоран Заев, кој најави дека ќе ме тужи мене и нашата редакција, не е ништо повеќе од паничен рефлекс во момент кога станува јасно дека ...
сите 236 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вооружена престрелка вечерва во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: