Престрелка во Чаир, полицијата на терен

4 копии

Околу 19:00 часот вечерва на улицата Лазо Трповски во Чаир по претходна расправија помеѓу три лица дошло до меѓусебна престрелка, но за среќа нема повредени. Инцидентот се случувал во близина на маркетот кој е лоциран на улицата. Според неофицијални информации причина за претстрелката биле меѓусебни нерасчистени имотно правни односи. Полицијата за Сител го потврди случајот и инфомира дека полициски епипи вршат увид на местото на настанот, но повеќе детали најавуваат за во текот на утрешниот ден.
| | веќе видена | слични
6 копии

Педесет и едногодишниот скопјанец К.И. синоќа пред маркет на ул.„Лазо Трповски“ во Скопје пукал кон Б.Б. (23) и Р.Б. (20), откако претходно се расправале поради нерасчистени должничко-доверителски односи. МВР информира дека Б.Б. и Р.Б. успеале да побегнат и да останат неповредени, а К.И. го напуштил местото. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на К.И. и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на вечерните часови на вчерашниот ден пред маркет на скопската улица „Лазо Трповски“ настанала расправија меѓу три лица поради нерасчистени долгови.Како што информираат од МВР, во расправијата учествувале 23-годишниот Б.Б. и 20-годишниот Р.Б. од една страна и 51-годишниот К.И. од друга, инаку сите од Скопје.Во еден момент 51-годишникот извадил пиштол, при што Р.Б. се обидел да му го турне пиштолот од раката.Потоа, К.И. почнал да пука кон соперниците, но тие успеале да побегнат и да останат неповредени. После тоа и 51-годишникот го напуштил местото. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.Полицијата презема мерки за пронаоѓање на пукачот и за целосно расчистување на случајот.извор: Makfax
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за внатрешни работи ги соопшти сите детали во врска со вчерашната пресметка во Чаир. -Околу 19.10 часот пред маркет на ул. „Лазо Трповски“ во Скопје поради нерасчистени должничко-доверителски односи, настанала расправија помеѓу Б.Б. (23) и Р.Б. (20), двајцата од Скопје, од една страна и К.И. (51) од Скопје од друга страна. Во еден момент И.К. извадил пиштол, а Р.Б. се обидел да му го турне пиштолот од раката на К.И., информираат од МВР. Притоа, К.И. почнал да пука кон Б.Б. и Р.Б., но тие успеале да побегнат и да останат неповредени. После тоа и К.И. го напуштил местото. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на К.И. и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Полицијата го бара скопјанецот К.И.(51) осомничен дека вчера во скопската населба Чаир пукал кон двајца браќа, но за среќа не ги повредил. Според МВР, причина за вооружената престрелка биле нерасчистени долгови.„Вчера околу 19 часот, пред маркет на улицата Лазо Трповски, настанала расправија помеѓу Б.Б. (23) и Р.Б. (20), двајцата од Скопје од една страна и К.И. (51) од Скопје од друга страна. Во еден момент И.К. извадил пиштол, а Р.Б. се обидел да му го турне пиштолот од раката на К.И. Во тој момент вооружениот почнал да пука кон Б.Б. и Р.Б., но тие успеале да побегнат и да останат неповредени“, велат од МВР.По инцидентот напаѓачот избегал, а за случајот била известена полицијата. Увид извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на К.И. и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Полицијата трага по пиштолџијата кој вчера пукаше во двајца скопјани во населбата Чаир, информираше МВР. Станува збор за К.И.(51) од Скопје. Според полицијата, инцидентот се случил околу 19.10 часот пред маркет на улицата Лазо Трповски. Тогаш поради нерасчистени должничко-доверителски односи, настанала расправија помеѓу Б.Б. (23) и Р.Б. (20), двајцата од Скопје, од една страна и К.И. од друга страна. Во еден момент И.К. извадил пиштол, а Р.Б. се обидел да му го турне пиштолот. Притоа К.И. почнал да пука кон Б.Б. и Р.Б., но тие успеале да побегнат и да останат неповредени. После тоа и пиштолџијата избегал. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на К.И. и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Синоќа околу 19:10 часот пред маркет на ул. „Лазо Трповски“ во Скопје поради нерасчистени должничко-доверителски односи, настанала расправија помеѓу 23-годишниот Б.Б. и 20-годишниот Р.Б. , двајцата од Скопје, од една страна и 51-годишниот К.И. од Скопје од друга страна. Во еден момент И.К. извадил пиштол, а Р.Б. се обидел да му го турне пиштолот од раката на К.И.. Притоа, К.И. почнал да пука кон Б.Б. и Р.Б., но тие успеале да побегнат и да останат неповредени. После тоа и К.И. го напуштил местото. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на К.И. и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Вечерва пукање во Чаир во близина на Принц маркетот пренесува албанскиот портал Паценсуре. Порталот потврда на информациите добил од МВР каде работат на расчистување на случајот. Повредениот е пренесен со возило на Брза Помош. Фото 24Инфо
| | веќе видена | слични

Нема повредени во престрелка која ги вознемири жителите на скопки Чаир, кои имаа голема среќа што никој не беше погоден од испуканите куршуми. Полицијата потврди дека се случил инцидентот и трага по пиштолџиите. Според изјави на очевидци, престрелката се случила околу 19 часот на улицата Лазо Трповски, во близина на маркетот „Принц“. Во моментот на улицата имало многу минувачи, а две лица почнале да пукаат кон друго лице, кое возвратило на нападот. Граѓаните почнале да бегаат и да се фрлаат на улицата, а пиштолџиите по престрелката избегале. До престрелка дошло најверојатно поради нерасчистени имотно правни односи. Полицијата врши увид на местото. Од МВР велат дека со повеќе детали за инцидентот ќе информираат утре.
| | веќе видена | слични

Останато

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Престрелка во Чаир, полицијата на терен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: