Изгоре стан во Дебар Маало - причината за истиот е од неисправен болјер


Пожар избувна попладнево во стан на ул. „Орце Николов“ во Скопје спроти Министерството за одбрана, во скопско Дебар Маало. Причина за пожарот е експлозија на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

МВР денеска излезе со детали за вчерашниот пожар кој беснееше во „Дебар маало“, - На 12.06.2018 година во 12.15 часот во Единицата за информации и команда ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Три семејства од Дебар Маало останаа без дом, ја загубија покуќнината откако вчера изби пожар во стан од последниот на последниот кат од станбена зграда. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во големиот пожар кој денеска избувна во Дебар Маало, изгора три стана, од кои еден дуплекс. Три стана, од кои еден дуплекс, биле опожарени денеска во огнот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
3 копии
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 362 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 196 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Ве информираме дека согласно податоците од ДАМСКВ на ден 21.01.2019, среднодневните концентрации на РМ10 се под дефинираниот праг на алармирање од 188 g/m3, ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изгоре стан во Дебар Маало - причината за истиот е од неисправен болјер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: