Дестрикс со ново кул песниче


Дејан Малзарков – Дестрикс е музичар од Гевгелија кој свири на тапани. Тој во минатото има направено одлични кавери на познати песни, а во моментов работи на авторски нумери. Неговата втора нумера со наслов 2 minutes (2 минути) е во соработка со Глигор Гошев кој е вокал во песната. Инаку песната е во фјужн/фанк стил и е со доста инспиративна порака кој гласи „Додека се трудиш – веруваш“. Дестрикс подготвува и авторски албум, а на секоја песна ќе има различен гостин – вокалист.
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 288 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 294 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 85 | | | веќе видена

САД сметаат дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој бара политички азил во Унгарија, треба да ја отслужи затворската казна во својата земја, ...
сите 401 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дестрикс со ново кул песниче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: