Шкендија поразена во Велс, но продолжува со квалификациите за ЛШ


2 копии

Екипата на Шкендија успеа да го елиминира велшки ТНС во првото квалификациско коло во Лигата на шампионите, но оваа пресметка со островјаните ќе остане ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Стрелец на единствениот гол беше Бесарт Ибраими, кој од слободен удар во 24-та минута му донесе минимално водство на македонскиот шампион од 1:0, но доволно за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 317 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Во Русија Богојавление често се одбележува со капење на ниски јануарски температури. Тоа го направиле и овие убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм Минатиот ...
сите 212 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шкендија поразена во Велс, но продолжува со квалификациите за ЛШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: