Заев: Граѓаните ќе бидат уверени дека сме на вистинскиот пат


Министерката за правда, Рената Дескоска, ќе го скастри тарифникот за извршување и ќе ги намали извршителските дејствија кои се преземаат против граѓаните. Ова ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За Дескоска судската власт е независна, за Царовска сите граѓани се еднакви пред законот. Двете министерки одговорија на отвореното писмо на Јанкуловска која ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рената Дескоска,Арбр Адеми, Асаф Адеми и Бардуљ Даути седнаа на своите нови министерски места – во правда, во образование, во култура и за странски инвестиции. ...
| | веќе видена | слични

Мојата заложба е судството да биде независно и немам намера да се мешам. Вака одговори новата министерка за правда Рената Дескоска на отвореното писмо на ...
| | веќе видена | слични

Јанкулоска да не се вознемирува, времето на тефтерчиња заврши. Власта нема да се меша во судските одлуки поради тоа што судството е независен орган, надвор од ...
| | веќе видена | слични

Подобрување на состојбата на граѓаните со остварувањето на нивните права и реформите во судството ќе биде еден од приоритетите на новата министерка за правда ...
| | веќе видена | слични
10 копии
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 404 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 488 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 34 | | | веќе видена

Опозицијата во националниот парламент на Унгарија ја доведе во прашање политиката на азил на власта поради аферата со бегството на поранешниот македонски ...
сите 318 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Граѓаните ќе бидат уверени дека сме на вистинскиот пат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: