Најпопуларните објави во 2016

Потсетување на темите кои најмногу го прилвекоа вашето внимание во изминатата година. Следуваат десетте објави во категоријата вести кои беа најчитани од посетителите на build.mk , подредени според популарноста: ФОТО ВЕСТ: Свети Климентовиот Универзитет доведен на ниво на карабина » Листа на најпопуларните статии во 2015 година » Листа на најпопуларните статии во 2014 година » Листа на најпопуларните статии во 2013 година » Листа на најпопуларните статии во 2012 година » Листа на најпопуларните статии во 2011 година » Листа на најпопуларните статии во 2010 година
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражаувачката компанија Nielsen ја објави листата на најпопуларните апликации во 2016 година. На првите две места на листата се Facebook и Messenger - две апликации кои многу пати беа поврзувани со загрозување на приватноста на нивните корисници, но и двете докажано ја оптеретуваат батеријата на телефонот. Со 146 милиони корисници месечно, Facebook напредуваше за 14% во однос на 2015, додека Messenger напредуваше за речиси третина и го користат 130 милиони корисници. На листата на најпопуларните следат YouTube, Google Maps, Google Search, Google Play, GMail, Instagram, Apple Music и Amazon App. Twitter не успеа да се најде во привите десет.
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 198 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 216 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најпопуларните објави во 2016

Од:
До кого (е-маил):
Порака: