Кои се десетте најдобри хотели во светот?

Ширум светот постојат најразлични видови на хотели, од луксузни до нелуксузни, од ултра модерни, па сè до оние сместени во стари градби и украсени со антиквитети. Денеска, ве носиме на едно одлично патување низ десетте најдобри хотели на светот кои ги освоија милионите корисници на специјализираниот сајт за патување TripAdvisor. Еве кои се топ десетте хотели на планетата Земја според светските патници. 1. Umaid Bhawan Palace Jodhpur (Јодпур, Индија) Хотел кој наликува на сценографија за бајка. Фасцинантно искуство за оние патници кои секогаш сакаат да откријат нешто ново. Овде ќе ве пленат грандиозната архитектура, освеетлувањето и ентериерните решенија. 2. Shinta Mani Resort (Сием Реп, Камбоџа) Резорт наменет за ооние кои трагаат по вечната убавина и мир. Патниците овде дефинитивно ја откриваат најубавата страна на Камбоџа. 3. Bellevue Syrene (Соренто, Италија) Ах, убавата Италија. И уште поубавиот Соренто. Овој хотел го одзема здивот нудејќи неверојатни глетки, вкусна медитеарнска храна и одмор за сите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 191 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 210 | | | веќе видена

Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец крак Маврово – Дебар во 16:25 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила, информираат од ...
сите 218 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 121 | | | веќе видена

По час и половина жестока дискусија околу процедурални прашања, доставени приговори од опозициските партии и отфрлени од мнозинството пратеници, со говор на ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои се десетте најдобри хотели во светот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: