Новата надеж на Шпанија


Социјалистот Педро Санчез со својот нов владин кабинет предизвика еуфорија во Шпанија. Сега е на ред реализирање на високите очекувања на народот, смета ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Десетици илјади жители на шпанската провинција Баскија протестираа држејќи се за раце и формирајќи „човечки синџир“, со барање да добијат право да одржат ...
| | веќе видена | слични

Каталонија, Баскија, Шкотска, Ирска, на повидок Корзика, Истра, Ломбардија... ова не е крај, ова е почеток на крајот...Држејќи се за раце десетина илјади луѓе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Шпанскиот министер за јавна администрација, Мертижел Батет, денеска изјави дека решението за кризата со Каталонија лежи во реформа на уставот. Бетет, кој е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 202 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

СЈО има одврзани раце до крај да го истера случајот „Империја“, односно по отворената истрага набрзо можат да поднесе и обвинение, бидејќи не им е истечен ...
сите 214 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новата надеж на Шпанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: