Уписи на УКИМ за академската 2018/2019 година во четврток и петок

15 копии
7 копии
2 копии
2 копии

Утре и задутре, 30 и 31 август, започнуваат уписите во првиот уписен рок на Универзитетот за информатички науки и технологии „Св. Апостол Павле“, Охрид.УИНТ ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 284 | | | веќе видена

Функцијата на Претседател на Републиката не е супститут на Владата. Оваа Влада ќе плати насоро висока цена за својата неспособност, неработење, индолентност, ...
сите 176 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да ја престигне конкуренцијата. Сега се ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уписи на УКИМ за академската 2018/2019 година во четврток и петок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: