ВМРО-ДПМНЕ: Груевски е политичарот со најголема доверба кај граѓаните, има максимална поддршка од Извршниот и Централниот комитет


Криминалецот Зоран Заев ги преплавува медиумите под контрола на СДС/Сорос со лажни вести само за да ги покрие срамните фактури на сметка на државните и национални интереси кои почнаа да пристигнуваат, се вели во соопштението испратено од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение интегрално ви го пренесуваме демантот на ВМРО-ДПМНЕ Народот гледа дека криминалецот Заев го поддржа внесувањето на знаме на Република Албанија во Собранието и сега сака да ја дефокусира јавноста од овој недоличен чин со измислување невистини за смена на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Никола Груевски ја водеше партијата и во последната изборна победа на која мнозинството граѓани гласаа за програмата на ВМРО-ДПМНЕ. Никола Груевски ја има максималната поддршка и на Извршниот и на Централниот комитет. Најважно од се е тоа што Никола Груевски е политичарот кој има убедливо најголема доверба меѓу граѓаните. Криминалецот Заев не може да се помири со фактот дека неговата антимакедонска политика е прочитана. Не може да се помири со фактот ...
| | веќе видена | слични

Пред некој ден случајно налетав на една новинарска статија стара веќе цели три години врзана за судството. Ми го привлече вниманието поради изјавата на Владо Поповски, политичар што имал важна улога и бил непосреден учесник во многу македонски транзициски премрежиња. Се работи за неговото сеќавање на 1996 година, време кога беше неприкосновен министер за правда, кога се направи најголем реизбор на судии во македонската историја. Познато е веќе дека тоа беше петта година од нашата државна самостојност, но и ситуација во која тогашната опозиција, поради тврдењето дека имало фалсификат на изборите, го бојкотира учеството во парламентот, кој поради тоа беше еднопартиски. Но и покрај тој факт, тогашната социјалдемократска власт се реши да изврши генерален реизбор на сите судии. Набрзина беа стокмени списоците, набрзина си поминаа комисиски расправи и веќе во јуни таа година предлозите дојдоа на гласање. Kако млад новинар тогаш присуствував на таа собраниска седница. С` одеше брзо, толку брзо што оддаваше впечаток ...
| | веќе видена | слични

Имам пријатели кои што се членови на СДСМ и тие луѓе не си ја познаваат својата партија, ние го имавме Бранко Црвенковски кој ја доведе економски Македонија на колена да згасне до степен, денеска тој не застанува поради ова што го прави Заев, изјави Никола Србов, во отвореното студио на Тв Нова. -До таму ја имаат изобличено таа политичка партија, вели Србов. Тој смета дека ВМРО-ДПМНЕ како што си молчи сега си молчи и од тоа имаат најмногу страв и не знаат што ќе кажат. -Си имаат луѓето стратегија си решија одиме кон опозиција и консолидирани редови и ја буткаме власта која е сега во обид да се направи, а која сака да ни ја обезличи Македонија, борбата тек сега почнува бидејќи се работи за државата. И ВМРО-ДПМНЕ тргнува од таа девиза, доведена е државата во опасност, ние сега ги консолидираме редовите, правиме реформи и реконтрукции и подоцна ќе гледаме многу посилно ВМРО на терен, рече Србов.
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СДСМ и раководнството на партијата предводено од Зоран Заев не можат да работат по европски вредности и дека тоа никогаш не го правеле. Единствените вредности по кои работеле Зоран Заев и СДСМ, велат во ВМРО-ДПМНЕ се вредностите на мафијата и подземјето и додаваат дека нема да и избегаат на правдата и одговорност за сторените криминали. - Барањето поткуп од едно евро не е европска вредност, криминалното богатење со 8 милиони евра, во случајот „Глобал“ не е европска вредност. Фотографирање и соработка со наркомафија не е европска вредност. Напади врз сопствената полиција, институции и држава не се европски вредности, велат од партијата од каде и додаваат дека европска вредност не е ниту прифаќањето туѓи платформи .
| | веќе видена | слични

-До таму ја имаат изобличено таа политичка партија, вели Србов. Тој смета дека ВМРО-ДПМНЕ како што си молчи сега си молчи и од тоа имаат најмногу страв и не знаат што ќе кажат. -Си имаат луѓето стратегија си решија одиме кон опозиција и консолидирани редови и ја буткаме власта која е сега во обид да се направи, а која сака да ни ја обезличи Македонија, борбата тек сега почнува бидејќи се работи за државата. И ВМРО-ДПМНЕ тргнува од таа девиза, доведена е државата во опасност, ние сега ги консолидираме редовите, правиме реформи и реконтрукции и подоцна ќе гледаме многу посилно ВМРО на терен, рече Србов.
| | веќе видена | слични
2 копии

Груевски и раководството се политичари, а не навивачи и протестанти. Тие треба да водат политика. Во тешки и клучни моменти тие треба да го водат членството, а не членството нив, пишува еден од основачите на ВМРО ДПМНЕ и дел од ветераните на оваа партија. Тие се избрани за водачи, а не за следачи. Заради своите партиски функции, тие ги имаат сите информации, кои обичните членови не може да ги имаат. И на тој начин, со сите тие информации и досегашно искуство треба да ги донесат најдобрите одлуки, за ВМРО и за Македонија. Затоа и се бира водач и раководство. Поинаку би имале само членство без лидер, па толпата ќе носи емотивни одлуки. Покажал и храброст, и мудрост. И патриотизам, и одлучност. Храброст не е да го однесеш народот во провалија, туку да го одбереш патот на успехот, дури и да е тој најтешкиот и најтрнливиот, стои во објавата на Јаковлевски. Тој потсетува дека за време на 14 годишното раководење на партијата, Груевски нема ниту еден изборен пораз. Најавува дека ВМРО-ДПМНЕ ќе оствари победа и на ...
| | веќе видена | слични

Жарко Кузмановски, Ненад Серафимовски, Сашо Самојловски, Бобан Ивановиќ, Горан Илиевски, Исамедин Османи, Љубиша Аранѓеловиќ и Горан Стојменовиќ, засекогаш ќе останат запишани меѓу хероите кои се бореле и ја создале Република Македонија, велат од ВМРО-ДПМНЕ, а сите ние ќе им бидеме вечни должници за нивната неверојатна храброст и пожртвуваност. - ВМРО-ДПМНЕ длабоко се поклонува пред ликот и делото на 8-те херои, припадници на безбедносните структури на Република Македонија, кои пред 2 години во Куманово во антитерористичка акција ги положија своите животи во одбрана на Република Македонија. Вечна им слава. Македонија никогаш нема да ги заборави своите херои, рече на денепната прес-конференција Драган данев од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата сметаат дека за разлика од нив Зоран Заев и Оливер Спасовски засекогаш ќе останат на другата страна, како што велат, меѓу оние кои му свртеле грб на својот народ. - Зоран Заев и Оливер Спасовски треба цел живот да се срамат за своето нечовечко и предавничко однесување и ...
| | веќе видена | слични

Крсто Мукоски, еден од пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, кој според очевидците на 27 април вечерта ја отворил вратата на Собранието за да влезат демонстрантите, негира такво нешто. Екипата на ТВ21 попладнево го забележа Мукоски како излегува од партиското седиште и се обиде да ги избегне новинарските прашања, но сепак безуспешно. Мукоски не ги негира обвинувањата дека ја отворил вратата. Туку, како што вели, тоа не се гледа на ниту една видео снимка од настаните на 27 април. Тој за време на црниот четврток беше присутен во законодавниот дом, но сепак се уште не е повикан од Јавното обвинителство да даде исказ како сведок на случувањата. ВМРО-ДПМНЕ го осуди насилството во Собранието, но пратеникот од оваа партија Драган Данев ниту еднаш не ги осуди постапките на неговите колеги. Ставот на ВМРО-ДПМНЕ за настаните во Собранието е дека бил погазен Уставот, законите и деловникот. И Сашо Василевски, за кој исто така се тврди дека ги отворил вратите и ја наведувал толпата, беше присутен во седиштето на партијата, но сепак ...
| | веќе видена | слични
5 копии

- ВМРО-ДПМНЕ длабоко се поклонува пред ликот и делото на 8-те херои, припадници на безбедносните структури на Република Македонија, кои пред 2 години во Куманово во антитерористичка акција ги положија своите животи во одбрана на Република Македонија. Вечна  им слава. Македонија никогаш нема да ги заборави своите херои, рече на денепната прес-конференција Драган данев од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата сметаат дека за разлика од нив Зоран Заев и Оливер Спасовски засекогаш ќе останат на другата страна, како што велат, меѓу оние кои му свртеле грб на својот народ. - Зоран Заев и Оливер Спасовски треба цел живот да се срамат за своето нечовечко и предавничко однесување и дејствување. Тие треба цел живот да се срамат затоа што денот по антитерористичката акција отидоа и се сликаа селфи смеејќи се на местото на кое пред само неколку часа подмолно беа убиени 8-те храбри синови на нашата држава. Поддржувачите на Заев ги напаѓаа и навредуваа колегите на загинатите херои и на полициските службеници им порачуваа „Куманово пак ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доколку узурпаторот Талат беше избркан од канцеларијата која исто како и функцијата со која лажно се претставува ја узурпираше, ќе работеше од друга канцеларија. Доколку не со актуелните, Талат со помош на некои поддржувачи на узурпаторот ќе извадеше нови печати. Ова е повеќе од очигледно, бидејќи зад него застанаа огромни сили со цел да остварат успех во нивната операција против Македонија, очигледно по секоја цена, пишува  Андонов.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 87 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 42 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против Миле ...
сите 58 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар Петар Арсовски вели најголемиот притисок сега е врз Владата и институциите од кои се очекуваат одговори - како Груевски успеал ја ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Груевски е политичарот со најголема доверба кај граѓаните, има максимална поддршка од Извршниот и Централниот комитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: