Десет причини зошто треба да се смееме

Да се смее е најдобар начин да му се помогне на нашето тело да функционира колку што е можно подобро. Смеењето е израз на лицето што значи чувствителност, љубов и присвојност. Со смеење го подобруваме здравјето, ја зголемуваме убавината како и го елиминираме стресот. 1. Смеењето е инспирација. Кога некој се смее, го сменува хуморот на другите, и ги прави нештата подобри. Еден насмеан на човек содржи радост врз себе. 2. Смеењето не прави успешни луѓе. Луѓето насмеани се чувствуваат по сигурни, бидејќи се подржани од голем број на други луѓе. Пробајте да се смеете на некој собир или на некоја средба, ќе забележите дека луѓето околу вас ќе се однесуваат комплетно поразлично. 3. Смеењето не прави да бидеме привлечи. Сите нас не привлекуваат луѓето што се смеат. Треба да познаваме некој смешен човек, за да разбереме зошто се чувствуваат толку добро. 4. Смеењето ни го сменува нашиот хумор. Кога се чувствувате тажни пробајте да се насмеете. Имаа многу начини вашиот хумор да се смени на подобар. Смеењето можи да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Иако не преставува закана по Русија, влезот на Македонија во Алијансата и ЕУ заедницата ќе помогне да се стабилизира историски немирниот дел на Европа, напиша ...
сите 226 | | | веќе видена

Со сведочењето на Сашо Тасевски вечерва во 23 часот заврши целодневното рочиште за настаните во Собранието за 27 април минатата година. Судијката Добрила ...
сите 211 | | | веќе видена

Спогодбата со Грција значи бришење на македонскиот идентитет и бришење на името Република Македонија. Спогодбата со Грција значи забрана да се употребува името ...
сите 119 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:00 часот во Куманово на бул.„Октомвриска Револуција“ во близина на крстосницата со ул.„Пионерска“, се случила сообраќајна ...
сите 218 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 170 | | | веќе видена

„360 Степени“ направи интервју со британскиот министер за Европа и Америка, Алан Данкан, во пресрет на референдумот. Министре, ви благодарам за можноста да ...
сите 115 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Десет причини зошто треба да се смееме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: