„Роналдоманијата” и официјално започна: Видео од првиот тренинг на Португалецот во дресот на Јуве


2 копии

Авантурата наречена „Роналдоманија” и официјално имаше свој старт на вчерашниот тренинг. Кристијано Роналдо вчера на тренингот се запозна со своите нови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во овој летен преодон рок беа направени голем број на знајачни транфери, меѓутоа се уште има дополнителна шанса за некоја „бомба“ и зделка која ќе ги крена на ...
| | веќе видена | слични

Бразилецот Даглас Коста призна дека е невозможно да се следи Кристијано Роналдо на тренинг. Коста и Роналдо сега се соиграчи во Јувентус, откако Португалецот ...
| | веќе видена | слични

Кристиано Роналдо ова лето го напушти Реал Мадрид и се пресели во редовите на Јувентус што секако е најголемиот трансфер во овој преоден рок. Португалецот ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо одлично се претопи во новата средина и од тоа што може да се види на тренинзите има супер однос со своите нови соиграчи, но сепак не е имун ...
| | веќе видена | слични

Како што се ближи стартот на сезоната во италијанскиот фудбал, така тимовите имаат се помалку време за реакција на трансфер пазарот, но мора да се напомене ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо и Георгина Родригез се преселија во Италија по неговиот трансфер во Јувентус. Славниот пар со четирите деца веќе се привикнува на новиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанскиот шампион Јувентус ова лето го комплетираше трансферот на Даглас Коста откако Бразилецот имаше одлична дебитантска сезона во редовите на ...
| | веќе видена | слични

Коста и Роналдо од неодамна станаа соиграчи во Јувентус откако Португалецот за преку 100 милиони евра одлучи да се пресели ов Реал Мадрид во торинскиот клуб. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 198 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 216 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Роналдоманијата” и официјално започна: Видео од првиот тренинг на Португалецот во дресот на Јуве

Од:
До кого (е-маил):
Порака: