Колачи со карамел и кокос

Во лето, кога сакаме да носиме отворени обувки и сандали, испуканите петици може да бидат голем естетски проблем. Кожата е сува, понекогаш ја менува бојата, а ...
| | веќе видена | слични

 Дали имате желба за едноставен, здрав оброк, полн со свеж зеленчук? Брзата и едноставна фритата ќе стане ваш омилен рецепт за здрав појадок, ручек или ...
| | веќе видена | слични

Доколку често се разболувате од настинки или имате кардиоваскуларни проблеми, потребно е нешто да направите за да го подобрите вашето здравје и да ја зголемите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колачи со карамел и кокос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: