Изненадување од Стемфорд Бриџ: Се знае новиот тренер на Челси!?

Наспроти шпекулациите кои се појавија последните недели, Антонио Конте нема да биде заменет од некое славно тренерско име. Јаху Спортс утринава објави дека на ...
| | веќе видена | слични

Челси би можеле да „профитираат“ од продажбата на Еден Азар, вели нивниот поранешен играч Марсел Десаи, бидејќи со тие финансии ќе можат да го засилат тимот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Извесно е дека италијанскиот тренер, Антонио Конте на крајот од сезоната ќе го напушти Челзи, а со него би можело да си заминат и девет фудбалери. „Телеграф“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 189 | | | веќе видена

Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег и на пониските места, а ќе бидат пообилни во источните делови. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ...
сите 185 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена

За тоа што се случува во Грција и кои се шансите Договорот од Преспа да помине во грчкиот парламент, за 1ТВ зборуваше новинарот Фиљос Стангос од Солун, кој е и ...
сите 234 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 204 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изненадување од Стемфорд Бриџ: Се знае новиот тренер на Челси!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: