Градежна експанзија на сметката на зеленилото, шест нови паркинзи ќе никнат во Чаир


3 копии

Фадиљ Амети веќе 50 години живее во Топанско Поле. Вели дека во Чаир се гради многу, но хигиената според него е на многу ниско ниво. Во минатото, се присетува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градежна експанзија ќе ја зафати скопската општина Чаир. Граѓаните се повеќе ги паркираат автомобилите на зелени површини а за тоа добиваат и пријави во МВР. ...
| | веќе видена | слични

„Шумите се една од најмоќните алатки во борбата со климатските промени, но и особено значајни за опстанокот на локалните заедници и нивен основен извор на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 51 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градежна експанзија на сметката на зеленилото, шест нови паркинзи ќе никнат во Чаир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: