Собранието го избра составот на ДИК, изгласани законите кои го блокираа референдумот


Парламентот има уште една задача, да го распише референдумот. Се очекува седницата на која ќе се официјализира датумот да се одржи до крајот на неделава. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе работиме на подобрување на имиџот на ДИК, рече новоименуваниот претседател на комисијата, Оливер Деркоски, на прашање дали тој и членовите ќе си доделат ...
| | веќе видена | слични

Привремената Државна изборна комисија на денешната седница си ги скрати трошоците за репрезентација (кафиња, сокови и води) за 50 отсто, а дневници остануваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новиот состав на Државната изборна комисија денеска ќе ја одржи својата прва седница. На дневниот ред се неколку точки, меѓу кои правилник за подготовка, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Државната изборна комисија (ДИК) во новиот состав денеска ќе ја одржи првата седница на која треба да се разгледа и усвои предлог правилникот за организирање, ...
| | веќе видена | слични
27 копии

Новата Државна изборна комисија ќе направи се што е во нејзина надлежност за организација на успешен референдум, изјави првиот човек на комисијата Оливер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Храброста на премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас реши долготраен проблем, кој ќе и овозможи на Македонија да се движи напред кон НАТО и Европската унија, ...
сите 658 | | | веќе видена

Викендов на барање на жителите, хеликоптер на АРМ достави храна и помош од „Црвен крст“, во селата Брест и Малино маало. Армијата е секогаш тука за своите ...
сите 97 | | | веќе видена

Ирската влада изрази загриженост откако Долниот дом на британскиот парламент синоќа го отфрли предлогот на премиерката, Тереза Меј за брегзит, оценувајќи дека ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието го избра составот на ДИК, изгласани законите кои го блокираа референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: