Алекс Сандро верен до 2023 година


Утре на програмата е едно од најголемите дербија во Серија А, популарното „Derby d’Italia“ каде Јувентус на својот стадион ќе го пречека историски најголемиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тимот на Јувентус со години одлично работи на пазарот и во кроењето на составот кој ќе биде конкурентен во сите натпреварувања, а еден од играчите кој се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Белгискиот фудбалер Раџа Наинголан ќе го пропушти вечерашниот натпревар помеѓу Јувентус и Интер. Ќе потсетиме, Наинголан се повреди против Тотенхем во Лигата ...
| | веќе видена | слични

Спалети на прес-конференција ги сподели очекувањата во пресрет на денешното италијанско дерби од 20:30 часот помеѓу Јувентус и Интер. „Го ангажираа Игуаин од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 118 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 137 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа ја посети Виница, од каде што порача дека граѓаните се незадоволни од власта. Му се пожалиле дека лебот ...
сите 252 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев е уверен дека има поддршка од пратениците за да се заврши процесот на уставни измени и да се имплементира Договорот од Преспа „Видовте ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алекс Сандро верен до 2023 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: