Депресијата не е само тажен момент и лош ден

2 копии

 Според последните истражувања, околу 300 милиони лица ширум светот патат од депресија, а сепак, толку малку знаеме и зборуваме за оваа болест. Она што може ...
| | веќе видена | слични

Останато

За жал уште еднаш важни одлуки за иднината на ЕУ стануваат жртва на неодговорно однесување, базирано на краткорочни внатрешнополитички размислувања, изјави ...
сите 788 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Енис Барди е подготвен за настап за Леванте на гостувањето на „Санчес Писхуан“ во Севилја откако ја санира повредата поради која не беше во комбинација на три ...
сите 131 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација е во топ-10 рангирани селекции со најмногу неуспешни квалификациски циклуси без успех, односно пласман на големо ...
сите 311 | | | веќе видена

Сирија ќе одговори на турската агресија во кој било дел од нејзината територија „со сите легитимни средства“, изјави сирискиот претседател Башар ал Асад.Асад ...
сите 769 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Депресијата не е само тажен момент и лош ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: