Депресија и алкохол: Каде е сега творецот на најгледаната песна „Gangam style“

Пред едно четири години и да сакавте, не можевте да избегате од песната „Gangam style“. Видеото на изведувачот Псај стана најгледано видео во историјата на Јутјуб и прв дојде до неверојатна цифра - милијарда прегледи. Пред едно четири години и да сакавте, не можевте да избегате од песната „Gangam style“. Видеото на изведувачот Псај стана најгледано видео во историјата на Јутјуб и прв дојде до неверојатна цифра - милијарда прегледи.Ѕвездата на Јужна Кореја во 2013 стана амбасадор на туризмот. Доби бројни признанија, а набрзо ја објави и втората песна „Gentleman“.Набрзо потоа се појави и снимка од Псај на која тој ги повикува на смрт американските војници. Тој се извинил јавно за овој негов говор кој бил упатен на војната во Ирак, поради смртта на две девојки од неговата земја кои биле убиени од страна на американската војска.Сандеј Тајм во 2013 пренесе дека по неговиот голем успех, пејачот станал алкохоличар.„Ако сум среќен пијам, ако сум тажен пијам, ако врне пијам, ако грее сонце пијам“ - изјавил ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 156 | | | веќе видена

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 101 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Депресија и алкохол: Каде е сега творецот на најгледаната песна „Gangam style“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: