„Комунална хигиена“ ќе го чисти ѓубрето на студентите од „Пелагонија“


По жестоките реакции на социјалните мрежи со затекнатата некултура во студентскиот дом „Пелагонија“ откако осамна фотографија со големо количество на смет ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Студентскиот дом Пелагонија е претворен во дива депонија. Во близина на центарот на градот во Кисела Вода, во оваа зграда живеат идни лекари , професори , ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вработените секојдневно полнат 15 вреќи со ѓубре, кое го собираат од паркот на студентскиот дом „Пелагонија“. Студентите од прозорците фрлаат сè што им е вишок ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако на социјалните мрежи се споделија фотографии направени од студентескиот дом „Пелагонија“ во скопската општина Кисела Вода на која се гледа како ...
| | веќе видена | слични

На социјалната мрежа Твитер се појави фотографија од состојбата на студенскиот дом “Пелагонија”, на која се забележува еден куп фрлени ќеси, шишиња и разни ...
| | веќе видена | слични

Десетици кеси со губре стојат фрлени под женската зграда на студентскиот дом „Пелагонија“. Фотографијата синоќа беше споделена на социјалните мрежи и наиде на ...
| | веќе видена | слични

Еден куп фрлени кеси со ѓубре е сликата која се забележува кај студентскиот дом „Пелагонија“. „На академските граѓани од студентскиот дом „Пелагонија“ им е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Комунална хигиена“ ќе го чисти ѓубрето на студентите од „Пелагонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: