Ревизорскиот извештај за МЕПСО откри неправилности


Архивистите разочарани од владината одлука да не го вратат Архивот во наменската зграда. Велат дека залудни биле нивните очекувања дека новата Влада ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство ќе истражува зошто Македонскиот преносен опаратор – МЕПСО во 2012 година купил имот по цена повисока за дури 1,1 милиони евра од ...
| | веќе видена | слични

Ниту во старата, ниту во новата. Државниот Архив ќе се сели на трета локација. Владата најде решение за проблемите во постојниот објект. Ниту во старата, ниту ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Историското национално богатство нема да биде доведено во опасност, тврдат од Владата. Сета архивска граѓа е добро зачувана и заштитена, бидејќи се наоѓа во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на ...
сите 253 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 124 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 133 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 70 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ревизорскиот извештај за МЕПСО откри неправилности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: