Таксират 20: „Вечер на гломазна поезија“ на Рамбо Амадеус во декември


4 копии

Годинава во рамки на 20-тиот Таксират фестивал, еден од најавтентичните автори во регионов, Рамбо Амадеус пред македонската публика ќе го претстави неговиот ...
| | веќе видена | слични

Во плејадата култни имиња, хитмејкери и изведувачи од светската и регионалната музичка сцена на овогодишниот петти, јубилеен фестивал „Си денс“ (Sea Dance) ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на Големото национално собрание на Република Турција, Мустафа ...
сите 239 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таксират 20: „Вечер на гломазна поезија“ на Рамбо Амадеус во декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: