„Dr. Seuss' The Lorax“ - најгледана премира во 2012 година

Во година во која секоја следна филмска премиера руши рекорди според заработката во САД, анимираниот Лоракс го проби плафонот. Фамилијарниот „Dr. Seuss'''' The Lorax“ ги надмина очекувањата и викендов заработи огромни 70.7 милиони $, рекорд за една премиера во 2012 година. Дени ДеВито го позајмува гласот за малиот портокалов Лоракс, чуварот на шумите, во адаптацијата на книгата на Д-р. Сјус (Dr. Seuss'''') од 1971 година. Филмот во кој настапуваат Зак Ефрон и Тејлор Свифт беше продуциран од Јуниверсал за скромни 70 милиони $ и според одличните реакции на публиката и во следните недели се очекува добро да заработи. Од друга страна "Project X", филм со рејтинг „за возрасни“ исто така имаше одлична премиера и на второто место се искачи со заработка од 20.8 милиони. Можеби е малку во споредба со Лоракс, но Проектот Икс беше снимен за само 12 милиони $. На трето место викендов падна "Act of Valor", филмот за морнаричките фоки, шампион од предходниот викенд. На 4. и 5. место исто така се најдоа филмови кои од ...
| | веќе видена | слични

Американскиот актер Дени де Вито позира со ликот од истоимениот филм - Лоракс за време на фотосесија со која го промовира анимираниот 3Д-филм „Dr. Seuss' The Lorax“ во Берлин. Филмот во кој Де Вито го позајмува гласот на Лоракс, ќе почне да се прикажува во Германија од 19 јули.
| | веќе видена | слични

Анимираниот долгометражен филм Dr. Seuss' The Lorax заработи неверојатни 70 милиони долари по првиот викенд на прикажување во кино салите во Северна Америка и се пласираше на 1-та позиција на бокс офисот. Гласовите во Dr. Seuss' The Lorax ги позајмуваат актерите Зек Ефрон, Ед Хелмс, Дени де Вито и пејачката Тејлор Свифт. На втората позиција се пласираше уште еден новитет кој имаше премиера овој викенд, акцијата Project X кој заработи 20 милиони долари и покрај лошите критики од филмските критичари, а на трето место се спушти минатонеделниот шампион Act of Valor со заработени додатни 13 милиони долари. Акцијата сега има вкупно 45 милиони долари заработка на бок офисот. Бокс- офис топ 10 филмови за изминатиот викенд: 1. Dr. Seuss' The Lorax 70 милиони долари 2. Project X 20 милиони долари 3. Act of Valor 13 милиони долари 4. Safe House 7 милиони долари 5. Tyler Perry's Good Deeds 7 милиони долари
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Dr. Seuss' The Lorax“ - најгледана премира во 2012 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: