Денеска се вози 10-тата етапа од релито Дакар


Дождот и силниот ветер предизвикале свлечишта поради што загрозено е и локалното население. Поради затворените патишта голем дел од тимовите кои учествуваат на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

По два дена присилен одмор, трката рели „Дакар“ конечно беше обновена. Седмата фаза се одржа помеѓу боливиската престолнина Ла Паз и соленото езеро Ујуни во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјотресите во Мексико не запираат. Уште еден земјотрес го стресе тлото на Мексико. Овој пат со јачина од 5,7 степени според Рихтер, земјотресот ја погодил ...
сите 149 | | | веќе видена

По пет дена поминати на Генералното собрание на ОН и по остварени низа средби на кои тема на разговор беше и Македонија, шефот на грчката дипломатија, кратко ...
сите 148 | | | веќе видена

Утрово ми стигна подарок – маица од друштвото на нумеролози за почетокот на кампањата. Мислам дека ќе си ја носам за среќа! – Ова го напиша кандидатот за ...
сите 94 | | | веќе видена

Браната Гуахатака која се наоѓа на северозападот на државата би можела потполно да пукне доколку продолжи приливот на вода. Браната напукнала по ураганот од ...
сите 245 | | | веќе видена

„Социјалдемократскиот сојуз започна со презентација на чесната понуда на кандидати за градоначалници и совети и програми што носат живот во сите општини и ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска се вози 10-тата етапа од релито Дакар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: