СОНЦЕ И ПОТОПЛО ВРЕМЕ: Еве какви температури не очекуваат денес

Денес според метеоролозите не очекува вистинско летно време. Дневните температури на воздухот ќе се движат од 25 до 35 степени целзиусови. УВ индексот ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 25. јули 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според управата за хидрометеоролошки работи во Македонија времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се спушти помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Денес, четврток, 25 јули, ќе имаме сончево време, со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. УВ индексот ќе ...
| | веќе видена | слични
11 копии

До сабота претпладне времето ќе биде претежно сончево и топло. Во сабота кон крајот на денот и во наредните денови во попладневните часови ќе има нестабилна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска треба да му го довери мандатот за составување нова влада на лидерот на СДСМ Зоран Заев. Врачувањето е ...
сите 831 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести, како што најави вчера министерот за здравство Венко Филипче, треба да има завршен состанок, по што би требало да биде закажана ...
сите 493 | | | веќе видена

Министерката за финансии Нина Ангеловска најостро ги демантира лажните вести дека подигнала штеден депозит од Еуростандард банка, по добиена информација дека ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СОНЦЕ И ПОТОПЛО ВРЕМЕ: Еве какви температури не очекуваат денес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: