Денеска е Св. маченици Евтропиј, Клеоник и Василиск (Тодорова сабота)

4 копии

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 2 март. Денеска е Свештеномаченик Теодот Киринејски. Во третиот век на островот Кипар дојде еден маж ...
| | веќе видена | слични

10 март 2019 Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 25 февруари. Денеска е Св. Тарасиј Цариградски. Свети Тарасиј беше ракоположен за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Православните верници денеска го одбележуваат денот на првото и второ наоѓање на главата на св. Јован Крстител. Великиот и славен Крстител Јован беше убиен по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руската авиокомпанија „Аерофлот“ ќе ја откаже до ноември нарачката на 20 авиони „Боинг 737 Макс“, освен ако компанијата Боинг може да и гарантира безбедност на ...
сите 239 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 160 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, вчера оствари средба со граѓаните во општина Крива Паланка и разговараше со нив за енормното загадување ...
сите 134 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 226 | | | веќе видена

,,Во Венецуела има над 20 000 кубански војници на важни локации . И навистина владеат. Имаме и колумбиски герилци , бунтовници кои контролираат делови ан ...
сите 148 | | | веќе видена

Во своето гостување во емисијата „И што сега“ на МРТ, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски повикувајќи се на изјавата на Заев, истакна дека ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска е Св. маченици Евтропиј, Клеоник и Василиск (Тодорова сабота)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: