Пренасочен сообраќај по повод „Задушница“

7 копии
3 копии

Охрид, 29. мај 2018 (ИНПРЕС) – Православните верници денес го слават третиот ден од празникот Педесетница или Духовден. Празникот се смета за роденден на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според календарот на МПЦ денес се одбележува Духовден - Слегувањето на Светиот Дух – Педесетница (трет ден). Новозаветната Педесетница е денот на славното ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
3 копии
6 копии
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 541 | | | веќе видена

Во продолжение ја гледаме атмосферата во дел од нив, но и од Мелбурн Австралија каде Македонците се организираа за одбележување на овој  верскиот празник.
сите 259 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 69 | | | веќе видена

Дарко Недев, момчето кое го фати крстот за Водици во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток на која и припаѓа, за утре организираат хумана акција. -Утре од ...
сите 146 | | | веќе видена

И покрај се што се зборувало и водителката му честитала роденденот на својот зет.Мажот на Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ, денеска го прославил 34.роденден со ...
сите 193 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пренасочен сообраќај по повод „Задушница“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: