Град Скопје: За шест месеци превезени 22,6 милиони патници во ЈСП

11 копии
7 копии
5 копии

Наместо до селото Матка жителите и туристите кои се возат со автобусите со број 60 и 160 возачите ги истоваруваат три километри пред селото. Поради тоа за да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 165 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 225 | | | веќе видена

Откако го освои Вимблдон, најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, со семејството дојде на летување во Хрватска. Тој пред неколку дена стигна на Корчула, па ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Град Скопје: За шест месеци превезени 22,6 милиони патници во ЈСП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: