Денеска се навршуваат 16 години од атентатот на Зоран Ѓингиќ: Убиен е пред седиштето на Владата на Србија


2 копии

Денеска се одбележуваат 16 години од убиството на српскиот премиер Зоран Ѓинѓиќ, убиство чија политичка позадина досега не е откриена Ѓинѓиќ беше убиен на 12 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На денот кога пред 16 години пред влезот на Владата е убиен тогашниот српски премиер Зоран Ѓинѓиќ во Белград власта и опозицијата одвоено полагаат венци и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Србија денеска се одбележуваат 13 години од смртта на поранешниот претседател Слободан Милошевиќ, но без присуство на државна делагација.На гробот на ...
| | веќе видена | слични

Денеска навршуваат 13 години од смртта на поранешниот претседател на Србија и Сојузна Република Југославија, Слободан Милошевиќ кој почина од инфаркт во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Потпретседателот на Европската комисија, Франс Тимерманс претстави услови за одложување на брегзит и ги повика Британците да останат во царинската унија на ...
сите 269 | | | веќе видена

Kандидатот за претседател, Стево Пендаровски, попладнево учествуваше на граѓанска трибина во Штип. Како што информираат од СДСМ, во дебатата Пендаровски го ...
сите 133 | | | веќе видена

Гордана Силјановска – Давкова денеска ги посети граѓаните од општина Росоман. Таа од таму порача дека претседателските избори се значајни, и дека не смеат да ...
сите 164 | | | веќе видена

Утре ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од западен правец. До вторник претпладне ќе се задржи стабилно, суво и топло време. Во вторник во ...
сите 202 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 150 | | | веќе видена

Холандија и САД постигнаа договор да се користи инфраструктурата на холандскиот карипски остров Курасао за евентуално препраќање на хуманитарната помош за ...
сите 118 | | | веќе видена

53.972 гласачи се проверени за претседателските избори и предвремените избори за градоначалници во општините Охрид, Ново Село и Дебар. За 517 граѓани е ...
сите 120 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска беше во посета на Свети Николе и Штип, каде беше пречекан со огромна поддршка од граѓаните. Оттаму порача ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска се навршуваат 16 години од атентатот на Зоран Ѓингиќ: Убиен е пред седиштето на Владата на Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: