Сончево со мала до умерена облачност

Скопје - Во Македонија денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На места ќе дува умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата во Битола ќе се движи меѓу 10 °C и 26 °C, а во Скопје меѓу 14 °C и 32 °C.
| | веќе видена | слични

Времето денеска во Охрид ќе биде сончево со умерена облачност. Максималната дневна температура ќе достигне до +28 степени Целзиусови. Попладне во делови од земјата ќе преовладува променливо и нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи, на места во форма на невреме со засилен ветер и изолирана појава на град, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Извор УХМР OhridNews
| | веќе видена | слични
5 копии

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од југозападен и јужен правец. Кон крајот на денот во западните делови ќе настапи зголемување на облачноста со слаб локален дожд. Температурата ќе се движи од 25 до 35 степени Целзиусови. Во Скопје и околината слично време, со температура до 33 степени Целзиусови.
| | веќе видена | слични

Сончево време со мала до умерена локална облачност ќе помине денешниот ден во Македонија. Ќе дува умерен ветер од југозападен и јужен правец.
| | веќе видена | слични

Високи температури и топло време денеска повторно ќе ја зафатат земјава. Со сончево време со мала до умерена локална облачност ќе помине денешниот ден во Македонија, информираат од УХМР. Ќе дува умерен ветер од југозападен и јужен правец. Кон крајот на денот во западните делови на земјава, ќе настапи зголемување на облачноста со слаб локален дожд. Температурата ќе се движи од 25 до 35 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време, со температура до 33 степени. ИМ/ВЃ
| | веќе видена | слични
2 копии

Според прогнозите на синоптичарите, во Охрид утре не очекува сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од југозападен и јужен правец, кој на места повремено ќе се засилува по интензитет. Од недела па во наредните три дена, се предвидува променливо и нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе се движи околу 10 степен целзиусов, додека пак максималната температура ќе достигне 28 степени. OhridNews
| | веќе видена | слични
7 копии

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала умерена локална облачност. Се очекува умерен ветер од западен и северозападен правец. Утринската температура се движи од осум до 17, а дневната од 26 до 34 степени Целзиусови. Во Скопје и околината слично сончево време со умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе достигне до 32 степене Целзиусови.
| | веќе видена | слични

Времето денеска во Македонија, како што предвидуваат матеоролозите, не многу поразлично од она што го имавме вчера. Сончево со мала умерена локална облачност, ќе дува умерен северозападен ветер. Температурите ќе се движат од 26 до 34 степени. Повеќе содржини од денеска - ТУКА Не лекториран текст.
| | веќе видена | слични

ВРЕМЕ : Топло, но подносливо! Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието, на места, засилен ветер, од северозападен правец. Живата во термометрите ќе се искачи до 33 степен. Во сабота времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд и грмежи. Температурата ќе се движи до 35 степен В недела метереолозите прогнозираат променливо облачно и нестабилно време со локален дожд и грмежи. Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи ќе биде и во понеделник. Температурата ќе се достигне до 32 степен.
| | веќе видена | слични

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На места ќе дува умерен ветер од западен и северозападен правец. Максималната температура ќе се искачи до 36. степен, во Скопје до 34. степен. (Крај)
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никола Груевски ќе биде на слобода и викендов. Синоќа до доцните часови, медиумските екипи чекаа пред затворот во Шутка, но екс премиерот не се појави. Во ...
сите 433 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 182 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево со мала до умерена облачност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: