Денеска администрацијата на Општина Кисела Вода спроведе голема еколошка акција

Согласно Владината одлука за одработување на 7 мај поради посетата на Папата Франциск на нашата држава, денеска администрацијата на Општина Кисела Вода ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Кисела Вода во соработка со Амбасадата на Руската Федерација во Македонија одбележа 220 години од раѓањето на Александар Сергеевич – Пушкин. Во паркот ...
| | веќе видена | слични

Утрешниот ден, 08.06.2019, сабота, кој согласно Владината одлука е прогласен за работен поради посетата на Папапта Франциск, Општина Кисела Вода ќе го посвети ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Останато

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. ...
сите 254 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 171 | | | веќе видена

За две години изградени се 23 градинки. Куманово, Валандово, Конче, Пласница, Чашка, Центар, Пробиштип, Карпош се дел од општините кои добија нови градинки во ...
сите 199 | | | веќе видена

Павле Богоевски, кој си даде оставка од функцијата пратеник, по аферата со наводно нелегално нарачување масло од канабис, за болен член од семејството, во ...
сите 113 | | | веќе видена

Не сум херој. Тоа ми беше работа. Да не го направев тоа, ќе ми дадеа отказ. Како ќе најдев работа после тоа, рекол Олексиј Ананенко, еден од тројцата инженери ...
сите 79 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои не можат да се помират со успешните економски политики потврдени преку официјални податоци, релевантни ...
сите 174 | | | веќе видена

Народниот театар од Битола за претставата „Бакхи – краток преглед на распадот“ во режија на Игор Вук Торбица ги доби наградите за најдобра претстава и режија ...
сите 70 | | | веќе видена

Заев на заедничката прес-конференција со неговиот чешки колега, кој престојуваше во официјална посета на земјава, нагласи дека одлуките дали ќе има ...
сите 103 | | | веќе видена

Американската војска објавила видео снимка на која, како што се тврди, се гледа како иранската Револуционерна гарда отстранува мина која не експлодирала на ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска администрацијата на Општина Кисела Вода спроведе голема еколошка акција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: