(ВИДЕО) Пронајдена е подморницата со која Хитлер избегал во Јужна Америка


Досега, неможноста да се пронајде подморницата, со децении поттикнуваше бројни гласини дека, на пример, Хитлер го искористил пловилото за бегство во Аргентина. ...
| | веќе видена | слични

Адолф Хитлер се самоубил на 30 април 1945 година, заедно со неговата сопруга Ева Браун, во својот бункер во Берлин, а ден потоа вториот човек на нацистичкиот ...
| | веќе видена | слични

Новинарите на една руска телевизија по повеќемесечно трагање дошле до Французинот Филип Лоре, кој за себе тврди дека е внук на Адолф Хитлер. Екипата на една ...
| | веќе видена | слични

Неколку стотини неонацисти се собрале во германскиот град Остриц, на крајниот исток на земјата, за да го обележат роденденот на Адолф Хитлер. Уапсено било, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Руската авиокомпанија „Аерофлот“ ќе ја откаже до ноември нарачката на 20 авиони „Боинг 737 Макс“, освен ако компанијата Боинг може да и гарантира безбедност на ...
сите 239 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 157 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, вчера оствари средба со граѓаните во општина Крива Паланка и разговараше со нив за енормното загадување ...
сите 178 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 225 | | | веќе видена

,,Во Венецуела има над 20 000 кубански војници на важни локации . И навистина владеат. Имаме и колумбиски герилци , бунтовници кои контролираат делови ан ...
сите 143 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера се сретна со жителите на Неготино. Меѓудругото, Мицкоски ги коментираше и пресудите за настаните на 27 април и ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Пронајдена е подморницата со која Хитлер избегал во Јужна Америка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: