Тотев: За мене книгоиздаваштвото не е бизнис, туку мисија

3 копии

330.- Константинопол (сегашен Истанбул) станал нова престолнина на Римското царство. Градот бил наречен Константинопол според името на царот Константин Први ...
| | веќе видена | слични

На 11 мај 1929 година во скопското село Кожле е роден Гане Тодоровски, каде што и почива од 26 мај 2010 година. - Гане е верниот и достоен потомок на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во рамки на 12. Македонска книжевна визита што се одржува во Софија, денеска во салонот на Македонскиот културно-информативен центар во Софија (MКИЦ) ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Десетина реномирани македонски поети и писатели од сите генерации, од утре до 11 мај во Софија ќе бидат дел од 12-тото издание на „Македонска книжевна визита”, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државниот секретар во Министерството за надворешни работи како „шпекулација“ ги оцени информациите во повеќе медиуми дека тој заминува во кабинетот на ...
сите 447 | | | веќе видена

САД играат „многу опасна игра“ во обидите да го вовлечат Иран во непотребна војна, изјави Хамид Баеидинеџад, амбасадорот на Иран во Велика Британија, јавува ...
сите 186 | | | веќе видена

Меган не може да сфати дека таа повеќе не е обична актерка. Сега е дел од кралското семејство. Меган Маркл уште еднаш се бори со кралското семејство и одбива ...
сите 115 | | | веќе видена

Координаторката на непартиското движење „Ние сме Македонија“, Ана Дукоска, пред утрешната втора полуфинална вечер на музичката манифестација „Песна на ...
сите 119 | | | веќе видена

И САД и Русија имаат заеднички интерес за бројни глобални прашања. Но, честопати се на спротивните страни, иако споделуваат иста цел. Американскиот државен ...
сите 114 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 141 | | | веќе видена

Уредникот Борјан Јовановски во интервјуто со министерката за правда Рената Дескоска зборуваше за измените на законот за обвинителство со кој треба да се реши ...
сите 135 | | | веќе видена

Бензините поевтинија за денар , дизелот поскапе за половина ..Поголеми поместувања нема.. Од владата оценија , пристапот е коректен , иако пазарот е ...
сите 141 | | | веќе видена

На 31. Саем на книгата 2019, издавачката куќа „Полица“ се закити со две признанија од Македонската асоцијација на издавачи. Првото признание, всушност, е прва ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тотев: За мене книгоиздаваштвото не е бизнис, туку мисија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: