На денешен ден пред 26 години замина виртуозот – Дражен Петровиќ!


На денешен ден пред точно 26 години, во сообраќајна несреќа кај Инголштад во Германија, загина еден од најголемите кошаркари од просторот на поранешна ...
| | веќе видена | слични

Бисерка дури по 25 години молк, минатата година одлучи да ја отвори душата и да раскаже како дознала дека го загуби синот. – На тој 7 јуни 1993 година чекав да ...
| | веќе видена | слични

На денешен ден пред точно 26 години, во сообраќајна несреќа во германскиот град Инголштад почина еден од најдобрите европски кошаркари на сите времиња, ...
| | веќе видена | слични

Денес изминуваат 26 години од сообраќајната несреќа во германски Инглоштад во која животот трагично го загуби еден од најдобрите европски кошаркари, Дражен ...
| | веќе видена | слични

Помладите генерации не го памтат, но постарите и тоа како се сеќаваат на еден од најдобрите кошаркари во историјата, Дражен Петровиќ. Хрватот кој доминираше на ...
| | веќе видена | слични

Брилијантната кошаркарска кариера на Дражен Петровиќ заврши на 6 јуни 1993 година, а последен меч (квалификации за ЕП 1993) му беше оној помеѓу репрезентациите ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 86 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 117 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 73 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На денешен ден пред 26 години замина виртуозот – Дражен Петровиќ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: