На денешен ден: Во 2000 година во скопско Арачиново убиени биле тројца припадници на МВР

На денешен ден - 11 јануари 11 јануари 2019 347.- Роден е византискиот (римски) цар Теодосиј Први, наречен Теодосиј Велики, кој владеел од 379 до 392 година, ...
| | веќе видена | слични

На почетокот од годинава македонската планинарка и алпинистка, Илина Арсова се искачи на врвот Пунџак Џаја, Карстната пирамида (4.884 метри), кој се наоѓа во ...
| | веќе видена | слични

Илина Арсова, нашата најдобра алпинистка и единствената жена од Република Македонија која го освои Монт Еверест продолжува со своите подвизи. Нејзината цел е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Храброста на премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас реши долготраен проблем, кој ќе и овозможи на Македонија да се движи напред кон НАТО и Европската унија, ...
сите 673 | | | веќе видена

Викендов на барање на жителите, хеликоптер на АРМ достави храна и помош од „Црвен крст“, во селата Брест и Малино маало. Армијата е секогаш тука за своите ...
сите 97 | | | веќе видена

Направете сами дома фондан за супер колачи и торти. 50 гр. маргарин 30 мл. вода 5 гр. желатин 1 лажица светол мед 600 гр. шеќер во прав Се става желатинот во ...
сите 93 | | | веќе видена

Mакедонија доживеа долг децениски проблем каде антивакциналниот бран – еден вид на анатема на имунизирањето не направи да станеме првин претпазливи поради ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На денешен ден: Во 2000 година во скопско Арачиново убиени биле тројца припадници на МВР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: