Денес е тежок празник: Верничките нека замислат желба, Блажена Марија ќе им ја исполни

3 копии

Според календарот на МПЦ денеска е Св. мироносица Марија Магдалена, во народот позната како голем празник за жените, се слави нивната заштитничка Блажена ...
| | веќе видена | слични

Денеска е голем празник за жените, се слави нивната заштитничка Блажена Марија. Сите жени и девојки треба да одат во црква, да запалат свеќа и да се помолат на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 352 | | | веќе видена

-Последна шанса ќе ни биде на 5 мај да излезе и да дадеме поддршка на овој концепт, не на Стево Пендаровски, туку на целата политичка филозофија која ...
сите 118 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 254 | | | веќе видена

Песната исто така предизвика гнев и кај локалните коалициони партнери. Во песната под насловот „Споредба – градски стаорец(животно со канализациско потекло)“, ...
сите 310 | | | веќе видена

Под влијание на силно југозападно воздушно струење веќе е започнат транспорт на прашина и на песок што значи дека и атмосферата понатаму ќе биде доста ...
сите 174 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 4 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денес е тежок празник: Верничките нека замислат желба, Блажена Марија ќе им ја исполни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: