Денес стартува откупот на тутунот од годинашната реколта

2 копии

Сојузот денеска во Скопје го одржа последниот состанок со тутунските здруженија пред почетокот на откупната кампања. - Се е подготвено и нема никакви забелешки ...
| | веќе видена | слични

Партнерството со Филип Морис е многу значајно за Комбинатот од повеќе аспекти. Со самото тоа што станува збор за партнерство со кое е формирана нова компанија, ...
| | веќе видена | слични

Останато

“Партнерството е добро, членството би било уште подобро”. Еве како изгледаше првата официјална посета на Генералниот Секретар на НАТО, Jens Stoltenberg во ...
сите 405 | | | веќе видена

Според добро информирани извори, јасно е дека за време на минатонеделните средби на грчкиот премиер Алексис Ципрас со шефот на грчката дипломатија Никос Коциас ...
сите 461 | | | веќе видена

Во интервју за НОВА, потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николовски, вели дека Македонија мора да стане земја членка на НАТО и изразува загриженост што ...
сите 109 | | | веќе видена

Велизар Енчев, амбасадор на Бугарија во Загреб од 1997 до 2002 година, смета дека Договорот за пријателство, добрососедство и соработка со Македонија, кој пред ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денес стартува откупот на тутунот од годинашната реколта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: