Претпладне сонце, попладне дожд и ветер

2 копии

Претпладне во Македонија ќе биде претежно сончево и топло, попладне локално ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во вечерните и ноќните часови повремени врнежи од дожд ќе има речиси на цела територија. Температурата во Битола ќе се движи меѓу 14 °C и 27 °C, а во Скопје меѓу 17 °C и 29. °C
| | веќе видена | слични

Скопје – Во Македонија денес ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер до северен правец. Температурата во Битола ќе се движи од 12 °C до 28 °C, а во Скопје од 15 °C до 29 °C.
| | веќе видена | слични

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 Целзиусови степени, а дневната од 26 до 34 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до 16 Целзиусови степени, а дневната ќе достигне до 32 степени.
| | веќе видена | слични
9 копии

Времето денеска променливо облачно со можност за локални врнежи проследени со ветер и грмежи. Температурата ќе се движи од 18 до 30 степени. Повеќе содржини од денеска - ТУКА Не лекториран текст.
| | веќе видена | слични

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се искачи до 30. степен, во Скопје до 27. степен. (Крај)
| | веќе видена | слични

Изминува првата недела од јули, а времето ни малку не наликува на лето. Ветрот кој деновиве дува од северозападен правец ги спушти дневните температури, а прошетките навечер се непријатни без потопла облека. Метеоролозите и за денес најавуваат променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната дневна температура во Охрид ќе достигне до 22 степени. Подобрување на временската состојба се очекува од утре. OhridNews
| | веќе видена | слични
3 копии

Во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста. Локално ќе има невреме проследено со пороен дожд, грмежи и со засилен ветер. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот се очекува локална нестабилност со краткотраен пороен дожд. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе достигне до 30 степени.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 425 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 278 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 258 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 79 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 285 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 65 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претпладне сонце, попладне дожд и ветер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: