Од денес почнува пререгистрација на постоечките картички за движење на возила во Стар град

Охрид, 12. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Од денеска во општинскиот Сектор за комунални дејности, сообраќај и улици започна пререгистрацијата на постоечките картички за ...
| | веќе видена | слични

100тина семејства на ул. Бистрица немаат пристапен пат за автомобили до своите домови. Жителите на два стамбени блокови и 10тина куќи се жалат дека се ...
| | веќе видена | слични

Пешачкиот премин Шибуја во Токио е еден од најфреквентните во светот. Во екот на „шпицот“ преку него за околу 180 секунди минуваат по околу 2500 луѓе. Овој ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на градежните работи кои се во тек за поставување услови за побезбеден сообраќај за прв пат во Општина Струга пешачкиот премин се обележа со ...
| | веќе видена | слични

Останато

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 426 | | | веќе видена

СДСМ со марш за спас на милионите на Заев, екс премиерот бега од ТВ дуел, се дел од фактите на денот според ВМРО-ДПМНЕ. 1. СДСМ е првата партија која ...
сите 25 | | | веќе видена

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска вчера им се заблагодари на 80-те пратеници во Собранието кои гласаа за измените и дополнувањата на ...
сите 427 | | | веќе видена

Денеска објавените докази од ПИ Мерки за случајот „Рекет” недвосмислено говорат дека власта и врвот на СДСМ стојат зад целиот случај и дека рекетот бил ...
сите 428 | | | веќе видена

По донесувањето на Законот за јавно обвинителство, што беше поздравено од претставниците на меѓународната заедница, во домашната јавност остануваат поделени ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денес почнува пререгистрација на постоечките картички за движење на возила во Стар град

Од:
До кого (е-маил):
Порака: