Викенд временска прогноза за Гостивар

Четврток носи облачно време со снежни врнежи и ветар кој ќе дува претежно од северен правец. Снежната покривка според најавите на метеоролозите ќе се порасне ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова Божиќно утро временската прогноза предвидува навистина студено време. Слаб снег во западниот регион и утрински температури кои ќе се спуштат до -16 степени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Обвинителката Вилма Рускоска потврди дека има судир на интереси адвокатот Стеван Павлески да ја застапува специјалната јавна обвинителка Катица Јанева додека е ...
сите 540 | | | веќе видена

Дали само со одлучна и сеопфатна акција и истрага може да се врати довербата во институциите и во неопходноста за градење на правна држава? Ова прашање повеќе ...
сите 450 | | | веќе видена

Дојде само со една ќеса, не планира долго да лежи, коментира новинарот Фуркан Салиу, кој заедно со голем број на колеги денеска го следеа патот на Катица ...
сите 501 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Викенд временска прогноза за Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: