Денес е Летник почеток на летниот период


5 копии

Денес православните верници го празнуваат денот наречен Тодорова сабота или Тодорица. Именден празнуваат: Тодор, Тодорка, Божидар (доаѓа од Тео-Бог и дар). ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Група земји-членки на ЕУ, предводени од Словенија и Малта и поддржани од Бугарија, доцна синоќа го блокирале предлог-заклучокот составен од Ангела Меркел, ...
сите 1629 | | | веќе видена

Турските воени сили ги обновиле нападите врз градот Рас ал Аин, во североисточниот дел на Сирија, и покрај претходно постигнатиот договор со САД за привремен ...
сите 826 | | | веќе видена

Горан Пандев за италијанските медиуми го пофали Елиф Елмас и вели дека најдоброто од него допрва доаѓа. Италија Елиф Елмас за многу кратко време стана хит во ...
сите 180 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер предупреди дека ситуацијата ќе стане „исклучително комплицирана“ доколку Парламентот на Велика Британија ...
сите 335 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денес е Летник почеток на летниот период

Од:
До кого (е-маил):
Порака: