Месечен хороскоп за јуни 2018

Овен (21.03 – 20.04) Бидете внимателни при склопувањето на нови деловни контакти. Можна е средба со некоја неискрена личност. Во љубовното поле ве очекува ...
| | веќе видена | слични

Сонцето во квадрат со Нептун денешниот петок го претвора во ден кој е имагинарен, сонувачки…Сонцето му годи на Нептун, иако станува збор за квадрат!Сепак, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овен Одбегнувајте ризични ситуации и бидете мудри во средбата со соработниците. Нема потреба да поставувате одвишни прашања на лице кое има големо влијание на ...
| | веќе видена | слични

Овој познат невербален тест за проекција е дизајниран во 1935 година од страна на унгарскиот психијатар Леополд Сзонди, кој во тоа време бил познат речиси ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овен   Денот ќе ви започне со убава вест. Остатокот од денот искористете го за мал шопинг и мала прошетка. Постои голема можност во денешниот ден да запознаете ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН Внимавајте да не се заглавите во деталите на некоја работа, на сметка на пошироката слика. Не си дозволувајте работата да ја преземе сета ваша ментална и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Деновиве во тек е своевидно јавно изјаснување на пратеници од ВМРО-ДПМНЕ дали би гласале за уставни измени , па на своите профили на социјалната мрежа Фејсбук ...
сите 339 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 84 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 21 | | | веќе видена

Своите очекувања во пресрет на следниот дуел во ЛШ ги сподели тренерот на македонскиот шампион Роберто Гарсија и левото руско крило Тимур Дибиров. Тренерот на ...
сите 137 | | | веќе видена

Охрид, 20. септември 2018 (ИНПРЕС) – На Граничниот премин на аеродромот „Свети Апостол Павле“ во Охрид, вчера, после 17:00 часот, за излез од Република ...
сите 144 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 73 | | | веќе видена

Во кумановскиот Центар за култура „Трајко Прокопиев“, вечерва со почеток во 20 часот ќе биде отворена изложба на дела од 27-та Меѓународна ликовна колонија ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Месечен хороскоп за јуни 2018

Од:
До кого (е-маил):
Порака: