Владини одлуки: „Туристот“ Донев разрешен, нема веќе субвенционирање македонска музика


Невнимателно и несовесно работење е причината поради која Владата го разрши директорот на Агенцијата за туризам Александар Донев. Пред само два месеци ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Владата вчера го назначи Љупчо Јаневски за в.д. директор на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот. Претходниот директор Александар Донев беше разрешен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претходниот директор Александар Донев беше разрешен пред една недела по скандалот со скапиот авионски билет за службено патување во Аргентина. Донев изјави ...
| | веќе видена | слични

И оваа година продолжува обврската на лицата со ниски примања со цел да го продолжат правото на здравствено осигурување кое им го покрива државата преку ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претерувањето е дел од нашиот менталитет. Па така, што би рекол мојот пријател Велија, деновиве се претера и со емитувањето изјави на познати јавни личности, ...
сите 167 | | | веќе видена

Со седум гласа „против“ и два „ за“ уставните судии ја отфрлија иницијативата поднесена од Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот Македонски ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот Иванов ги демантираше шпекулациите на Дојче Веле, Либертас.мк и други провладини медиуми кои вчера “забележаа” промена во ставот на шефот на ...
сите 150 | | | веќе видена

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Германија Хајко Мас изјави дека Берлин е скептичен во врска со идејата за корекција на границите, изнесена во преговорите ...
сите 55 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (18 септември 2018-та година) оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, ...
сите 328 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владини одлуки: „Туристот“ Донев разрешен, нема веќе субвенционирање македонска музика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: