Демократски сојуз: Собранието да одржи вонредна седница за СЈО


Европската комисија бара истрагите за илегалните прислушувања да продолжат и покрај оставката на специјалната обвинителка на СЈО Катица Јанева, односно ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија бара истрагите за илегалните прислушувања да продолжат и покрај оставката на првиот човек на СЈО, Катица Јанева, односно нејзиното ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката oд Специјалното јавно обвинителство, Лиле Стефанова на денешната прес - конференција, ги отфрли информациите дека имало претрес во нејзиниот дом, ...
| | веќе видена | слични

Според лидерот на најголемата опопзициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, СЈО е компромитирано и е завршена работа. За Катица Јанева треба да биде ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката Вилма Рускоска вечерва во интервју за Телевизија 24 , потврди дека имало одлука за претрес кај обвинител, и дека се одземени еден, а се барале ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Случаите мора да се истераат до крај во интерес на граѓаните и државата, изјави портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. Вели дека државата изгради институции ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 257 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА 88 ИНФИЦИРАНИ И 6 ПОЧИНАТИ Во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 23 -Куманово ...
сите 590 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демократски сојуз: Собранието да одржи вонредна седница за СЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: