Сигурно не ни знаете дека овие делови од телото се највалкани: Ретко ги миеме, а треба секојдневно


Современиот начин на живот потполно го измени и темпото на живеење и начинот на кој извршуваме одредени работи. Современиот начин на живот потполно ...
| | веќе видена | слични

 Нечистотијата и борбата со прашината во домот за многумина е дел од секојдневниот живот. Нормално, најголем дел од нив се кријат токму во бањата и тоалетот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Личната хигиена е многу важна за здравјето на секој човек, а ова се деловите од телото на кои треба што почесто да им се посвети внимание во нејзиното ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот Јоргос Псарианос соопшти дека ја напушта партијата „То Потами“(Река) поради поддршката на фракцијата за Преспанскиот договор, само неколку часа ...
сите 185 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата на Ципрас, ексминистерот ...
сите 137 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Од оваа ноќ јужните предели на Европскиот Континент вклучувајќи го и Балканот ќе потпаднат под влијание на силниот циклон Марко кој се развива некаде над ...
сите 205 | | | веќе видена

Законот за двојазичност е противуставен, донесен во нелегална процедура, а со тоа и штетен. Ова се главните причини заради кои што ВМРО-ДПМНЕ денес поднесува ...
сите 327 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сигурно не ни знаете дека овие делови од телото се највалкани: Ретко ги миеме, а треба секојдневно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: