Делови од Ѓорче Петров, Кисела Вода и Аеродром утре без струја

8 копии
5 копии

Општина Кисела Вода распиша тендер за реконструкција на улицата „Доситеј Обрадовиќ“. - На потегот меѓу улиците „Иван Козаров“ и „Дичо Петров“, каде се протега ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од „ЕВН Македонија“ известуваат дека во вторник, 18.07.2017 година, поради закажани технички зафати, следните корисниците ќе останат без електрична енергија и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Без електрична енергија во недела на 16 јули во период од 9:00 до 13:00 часот ќе останат корисниците од ул. „Франклин Рузвелт“ бр.34, како и објектот на СЈО и ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии
2 копии
повеќе

Останато

Два дена по катастрофалниот земјотрес во Мексико, при што загинаа најмалку 230 лица, спасувачките тимови воспоставија контакт по телефон со деца затрупани под ...
сите 224 | | | веќе видена

Доколку Северна Кореја изврши тестирање на хидрогенска бомба во Тихиот Океан, тоа ќе биде „промена на играта“ и САД ќе го третираат сериозно, но не веруваат ...
сите 318 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Делови од Ѓорче Петров, Кисела Вода и Аеродром утре без струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: