„Лудото“ лице на Њутн: Алхемичар кој го предвидел крај на светот во 2060 година


Славниот научник и истражувач, сер Исак Њутн, е најпознат по неговото утврдуање на законот за гравитација. Но, генијот во слободно време се бавел и со ...
| | веќе видена | слични

Уште во 70-тите години пресметал дека ќе дојде крајот на модерната цивилизација, а судејќи по тоа како се однесува човештвото и што прави - бил во право. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 38 | | | веќе видена

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 109 | | | веќе видена

Ниеден политичар нема мандат да преговара за идентитетот на еден народ. Мнозинството македонски граѓани не гласале за програма во која е предвидена промена на ...
сите 93 | | | веќе видена

Заев  ќе учествува на трибина во Гевгелија,  а синоќа од Радовиш порача дека преку референдумот можеме конечно да обезбедиме подобра иднина за младите. ...
сите 56 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 105 | | | веќе видена

Со откривање на споменик на поранешниот претседател на Јужноафриканска Република, Нелсон Мандела во зградата на Обединети нации во Њујорк денеска ќе почне ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Лудото“ лице на Њутн: Алхемичар кој го предвидел крај на светот во 2060 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: