Мицкоски јасен: Нема да прифатиме промена на Уставот за промена на уставното име


Нема да прифатиме промена на Уставот со цел промена на името на Република Македонија. Ова е ставот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и неговата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на Вашингтон, ја продолжи својата интензивна дипломатска активност почнувајќи неколкудневна агенда ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Република Македонија мора да оствари реален напредок во поглед на европските интеграции, притоа потребно е да престане праксата на гол популизам на владата без ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски ја стартуваше регионалната турнеја на посети со Словенија каде оствари средба со екс словенечкиот премиер Јанез Јанша. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во обид ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, придружуван од потпретседателот Александар Николоски од денес до среда ќе остварат средби со повеќе лидери и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е во работна посета на Република Словенија, Република Хрватска и Република Србија. Во текот на вчерашниот ден ...
| | веќе видена | слични
6 копии
10 копии
повеќе

Останато

Граѓаните сами да ги читаат и слушаат изјавите од лидерите, за да не бидат под влијание на разни пропаганди, вели долгогодишниот аналитичар за Балканот од ...
сите 123 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 167 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 69 | | | веќе видена

Скандал во Маврово. Нападнат новинарот Љупчо Златев кој денеска на лице место токму од Маврово сакаше да ја информира јавноста за случајот поврзан со викенд ...
сите 25 | | | веќе видена

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски јасен: Нема да прифатиме промена на Уставот за промена на уставното име

Од:
До кого (е-маил):
Порака: